Informacje

1. Opcje tortów i słodkości.

Część naszych produktów możecie zamówić w opcjach bez cukru lub bez glutenu/pszenicy. Jednak pamiętajcie o tym, że nasza pracownia nie jest w stanie  zapewnić całkowitego wyeliminowania glutenu podczas produkcji wyrobów bezglutenowych, ponieważ pracujemy na różnych rodzajach mąk i nie mamy osobnej linii produkcyjnej, dedykowanej produktom bezglutenowym. Dlatego nasze wypieki mogą nie być odpowiednie dla osób z celiakią.

Ale jeśli w naszej ofercie brakuje produktu, który w pełni spełniałby Wasze oczekiwania – dzwońcie śmiało, chętnie przygotujemy dla Was tort lub inną słodkość dopasowaną indywidualnie pod konkretne potrzeby.

Standardowo, w przypadku wyboru opcji bez cukru, jako zamiennik stosujemy ksylitol lub ekologiczny syrop z agawy. W przypadku opcji bez pszenicy, wykorzystujemy mąkę ryżową lub własną mieszankę mąk bezglutenowych. Jeśli z którąś z tych opcji jest Wam nie po drodze – dajcie znać, jesteśmy bardzo elastyczne 🙂

 

2. Jak postępować z tortem.

Transport tortu

Tort przewozimy na podłodze samochodu, za siedzeniem lub w pustym bagażniku. Kategorycznie w trakcie transportu nie trzymamy tortu na kolanach ani nie przewozimy go na siedzeniu.

Trzymanie tortu na pochyłej powierzchni (siedzenie) w trakcie przewozu grozi uszkodzeniem. W samochodzie w miarę możliwości ustawiamy zimny nawiew na pudło z tortem.

Twój tort

Jeśli na torcie ułożone są kwiaty bądź wbity jest topper, to te elementy muszą być usunięte przed krojeniem tortu. Pozostałe dekoracje są jadalne i do krojenia mogą na torcie pozostać.

Produkty nietoksyczne, niejadalne

Poza kwiatami i ewentualnym topperem, wszystkie elementy tortu są jadalne.

Jak przechowywać tort?

Tort przechowujemy w lodówce lub chłodni, w której nie są przechowywane sałatki, wędliny, ryby, cebula i inne dania, których zapachem tort może nasiąknąć. Tort w kremie wyciągamy z lodówki na minimum 30 minut przed podaniem.

Do degustacji tort powinien być w temperaturze pokojowej. Zimny tort prosto z lodówki nie będzie tak smaczny. Brak optymalnej temperatury w trakcie przechowywania tortu może uszkodzić jego wygląd, strukturę i smak.

Jak kroić tort?

Do krojenia tortu należy poprosić personel obsługujący o użycie dużego, ostrego noża. Gorąca woda jest do tego niezbędna. Nóż zanurzamy we wrzątku, następnie wycieramy go do sucha ręcznikiem papierowym. Najpierw należy ustawić ostrze noża w torcie, a następnie przekroić tort jednym ruchem. Ręcznikiem papierowym wytrzeć nóż między każdym cięciem. Nie ruszamy nożem przód/tył – to tylko rozmaże krem między warstwami. Jeżeli do krojenia tortu użyjemy ciepłego noża, krem pomiędzy warstwami będzie ładnie wyglądał, nie rozmaże się i nie przylepi do noża – zapewni to czyste cięcie za każdym razem.

Zalecamy kroić tort w podłużne pasy, sposób cięcia pokazujemy na filmiku poglądowym.